W setną rocznicę Święta Niepodległości

9 listopada 2018

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada wpisał się w naszą tradycję, stał się istotnym elementem polskiej tożsamości. Narodowe Święto Niepodległości jest tym dniem, który wymaga od nas uzewnętrznienia postawy miłości Ojczyzny, dania publicznego świadectwa o tym, że Rzeczpospolita Polska jest naszą najważniejszą wartością. Dlatego zwracam się z wielkim apelem do wszystkich Mieszkańców Gminy Adamów o godne uczczenie setnej rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. Zadbajmy o odświętny wygląd naszych miejscowości. Niech flagi narodowe przyozdobią nie tylko budynki samorządowe, ale także siedziby przedsiębiorstw, firm i instytucji oraz każdy dom. Włączmy się do świętowania tego szczególnego jubileuszu.

Obchody Święta Niepodległości w Adamowie rozpoczną się uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 11.00 młodzież szkolna przedstawi program patriotyczny, a po nim nastąpi przemarsz ulicami Adamowa i złożenie wieców pod pomnikami.

Obchody Święta Niepodległości będą miały miejsce także w Helenowie , gdzie przy mogile poległych żołnierzy z Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie” zostanie odprawiona msza święta o godz. 14.00 pod przewodnictwem ojców karmelitów – kustoszy sanktuarium w Woli Gułowskiej. Następnie odbędzie się patriotyczny program artystyczny a po nim apel poległych w asyście Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pułku 3 Strzelców Konnych oraz złożenie wieńców. Na zakończenie odbędzie się spotkanie integracyjne przy wojskowej grochówce.

Proszę o liczny udział w naszych uroczystościach radnych, sołtysów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, strażaków, nauczycieli i delegacje uczniów szkół z pocztami sztandarowymi oraz mieszkańców gminy.

Razem oddajmy hołd tym, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

 Wójt Gminy Adamów

/-/ Sławomir Skwarek

logoUrząd Gminy Adamów

Adres ul. gen. Franciszka Kleeberga 5 21-412 Adamów
Telefon 25 755 31 67 25 755 31 13 25 755 31 40
Fax 25 755 31 67

Poprawny CSS!

E-mail adamow@adamow.pl
Wpłaty
Numer konta:
83 9202 0003 0000 0215 2000 0010

Formularz kontaktowy

captcha