SZKOLENIA ZAWODOWE
Szanowni Państwo
Pragniemy poinformować, iż Lubelska Szkoła Biznesu sp. z o.o. Fundacji Rozwoju KUL realizuje obecnie projekty współfinansowane z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach, których realizowane są: szkolenia zawodowe, komputerowe i językowe; doradztwo; pośrednictwo pracy; staże.
Szanowni Państwo
Pragniemy poinformować, iż Lubelska Szkoła Biznesu sp. z o.o. Fundacji Rozwoju KUL realizuje obecnie projekty współfinansowane z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach, których realizowane są: szkolenia zawodowe, komputerowe i językowe; doradztwo; pośrednictwo pracy; staże.
Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis projektów
1. LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ
Projekt skierowany jest wyłącznie do osób zamieszkałych w województwie lubelskim w wieku 15-29 lat należących wyłącznie do grupy NEET (nie pracujących; nie uczestniczących w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym, ani nie uczestniczących w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy).
Celem Projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia 140 osób z województwa lubelskiego do 30.06.2017 r. poprzez: staże (w tym stypendia), szkolenia (w tym stypendia) oraz poradnictwo indywidualne i diagnozę potrzeb. Szkolenia obejmują następujące tematy:
– Budownictwo
– Monter urządzeń systemów energii odnawialnej
– Monter suchej zabudowy
– Operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego
– Specjalista ds. finansowo – księgowych
– Specjalista ds. kadr i płac
– Opiekun osób starszych (z językiem obcym)
– Przedstawiciel handlowy (z językiem angielskim)
– Telemarketer
2. LUBELSKA AKADEMIA KWALIFIKACJI
Projekt skierowany jest do osób w wieku 25 lat i więcej o niskich kwalifikacjach, zgłaszających z własnej inicjatywy chęć podnoszenia, uzupełniania i potwierdzenia umiejętności z zakresu ICT i języka angielskiego z terenu województwa lubelskiego.
Celem projektu jest podwyższenie poziomu wiedzy i ogólnych kompetencji kluczowych w obszarze ICT (obsługi komputera) i języka angielskiego na poziomie (A1/A2 i B1/B2) u 444 dorosłych osób (w wieku 25 lat i więcej) o niskich kwalifikacjach z terenu województwa lubelskiego do 31.08.2017 r. poprzez: szkolenia komputerowe i językowe.
3. WYKORZYSTAJ SWOJĄ SZANSĘ
Projekt skierowany jest do 70 osób wykluczonych bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względu na posiadane niepełnosprawności, z terenu województwa lubelskiego, w tym osoby pozostające bez zatrudnienia i bezrobotne, które dążą do zwiększenia ich poziomu integracji społeczno – zawodowej.
Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie oraz wzrost integracji społeczno – zawodowej 70 niepracujących osób z niepełnosprawnościami z województwa lubelskiego (zwłaszcza z gmin Opole Lubelskie i Łaziska) poprzez realizację kompleksowego programu aktywizacji obejmującego m.in. doradztwo zawodowe, IPD, szkolenia, staże oraz podjęcie zatrudnienia przez 18 uczestników projektu do końca 30.06.2017 r. Szkolenia obejmują następujące tematy:
– Pracownik kancelaryjny
– Specjalista ds. funduszy UE
– Specjalista ds. finansowych i kadr
– Grafika komputerowa
W przypadku skompletowania całej grupy szkoleniowe w danej miejscowości istnieje możliwość realizacji szkoleń lub innych form wsparcia na miejscu.
W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą o udzielenie pomocy w rekrutacji uczestników w/w projektów i rozpowszechnienie załączonych informacji w możliwy dla Państwa sposób (umieszczenie ich na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń itp.). Gdyby potrzebowali Państwo innych materiałów promocyjnych (plakatów/ulotek) prosimy o kontakt w tej sprawie.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej projektów: www.lbs.pl oraz w Biurze Projektu: Lubelskiej Szkoły Biznesu, 20-708 Lublin, ul. Konstantynów 1 H, telefon/fax: 81 445 46 65; e-mail: projekt@lsb.lublin.pl
Serdecznie dziękujemy za pomoc.
Z poważaniem
Specjalista ds. projektów
Iwona Grzegorczyk
Wykorzystaj swoją szansę … PDF
Lubelska akademia kwalifikacji … PDF