Nowi radni i nowy wójt zaprzysiężeni

22 listopada 2018

Pierwsza sesja nowej kadencji już za nami. Dziś tj. 22 listopada ślubowanie złożyli radni, a także nowy wójt Karol Ponikowski. Rada wybrała również trzyosobowe prezydium. Po raz pierwszy obrady z sesji można było śledzić na żywo w Internecie.
Pierwszą sesję, zgodnie z obowiązującymi przepisami, prowadził najstarszy na sali radny – pan Adam Basak. W trakcie obrad, nowo wybrani radni odebrali z rąk Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej – pana Jarosława Szczepaniaka zaświadczenia otrzymania mandatu, a następnie złożyli ślubowanie. Rotę ślubowania odczytał najmłodszy wiekiem radny – pan Dawid Kasprzak, a następnie radni wypowiadali słowa: „Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg”. Zaświadczenie o wyborze otrzymał także nowy wójt gminy – pan Karol Ponikowski, który na tym stanowisku zastąpił po 12 latach pana Sławomira Skwarka.
W trakcie sesji, w tajnym głosowaniu, wybrano także nowe prezydium rady gminy. Na przewodniczącego rady zgłoszono tylko jedną kandydaturę. Pani Anna Bartosiewicz z Adamowa uzyskała 14 głosów i została Przewodniczącym Rady Gminy Adamów. Wiceprzewodniczącymi rady zostali natomiast Dawid Kasprzak z Turzystwa (15 głosów) oraz Jarosław Biaduń z Gułowa (14 głosów). Członkowie prezydium podziękowali koleżankom i kolegom z rady za zaufanie i wybór oraz zapewnili, że postarają się rzetelnie pracować.
W swoim pierwszym przemówieniu wójt Karol Ponikowski podziękował wszystkim obecnym za udział w obradach. Komplementował swojego poprzednika, dziękując za 12 lat współpracy. Jak powiedział jego samorządowa ścieżka polityczna ściśle łączyła się z osobą pana Skwarka. Jednocześnie zapewnił, że będzie z uwagą dalej śledził karierę polityczną poprzednika. Nowy wójt podziękował wszystkim wyborcom za spełnienie obywatelskiego obowiązku oraz za wsparcie w jego kampanii wyborczej. Radnym wójt życzył sukcesów oraz zapowiedział, że nawzajem będziemy od siebie dużo wymagać. Wspomniał także o zbliżających się wyborach w sołectwach. Na zakończenie wystąpienia wójt wyraził nadzieję, że przy współpracy ze wszystkimi uda się zrealizować jego program wyborczy oraz życzył powodzenia na najbliższe 5 lat, czyli na okres kadencji 2018-2023.
Na sesji głos zabrał także ustępujący wójt – Sławomir Skwarek, który powiedział, że przez 12 lat z trzema ekipami radnych oraz z urzędnikami dokonał wiele, choć pewnie można było jeszcze więcej. Wyraził nadzieję, że jego praca będzie kontynuowana i przedstawił swoisty „testament” dla nowych władz. Powiedział, że zostawia kilka gotowych projektów, które jeśli przejdą pozytywnie wszelkie oceny to mogą znacząco zmienić oblicze gminy by była jeszcze bardziej „kolorowa”. W wystąpieniu pan Skwarek potwierdził, że niebawem rozpocznie przygodę polityczną na ul. Wiejskiej w Warszawie.
Podsumowując dzisiejsze obrady można stwierdzić: „coś się kończy, coś zaczyna”…

logoUrząd Gminy Adamów

Adres ul. gen. Franciszka Kleeberga 5 21-412 Adamów
Telefon 25 755 31 67 25 755 31 13 25 755 31 40
Fax 25 755 31 67

Poprawny CSS!

E-mail adamow@adamow.pl
Wpłaty
Numer konta:
83 9202 0003 0000 0215 2000 0010

Formularz kontaktowy

captcha